Rzeczoznawcy Szczecin
Rzeczoznawcy Szczecin
Inżynieria ruchu drogowego Rekonstrukcje wypadków i kolizji Ekspertyzy sądowe Medycyna sądowa Audyty bezpieczeństwa

Kadra

Nasza kadra to zespół ekspertów w swoich profesjach. Pracownicy Akademii to wieloletni i doświadczeni biegli sądowi, rzeczoznawcy samochodowi, specjaliści w dziedzinie rekonstrukcji wypadków, inżynierii ruchu drogowego oraz technik doskonalenia jazdy. Wykonają oni dla Państwa ekspertyzę sądową, wycenę pojazdu, kosztorys naprawy samochodu po kolizji czy wypadku drogowym, a także audyt bezpieczeństwa.

Arkadiusz Kuzio
Dyrektor Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, licencjonowany rzeczoznawca, instruktor techniki jazdy.

doc. dr hab. Mirosław Parafiniuk
Biegły sądowy w zakresie MEDYCYNY SĄDOWEJ I PATOMORFOLOGII, konsultant regionalny kolejnej kadencji z zakresu medycyny sądowej; jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

dr med. Piotr Waloszczyk

Kolejną kadencję ustanowiony biegłym sądowym w zakresie MEDYCYNY SĄDOWEJ I PATOMORFOLOGII przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie; jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu.

dr n. med., mgr chemii Sławomir Majdanik
Kolejną kadencję ustanowiony biegłym sądowym w zakresie MEDYCYNY SĄDOWEJ przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Borowiak
Kolejną kadencję ustanowiony biegłym sądowym w zakresie TOKSYKOLOGII KLINICZNEJ i SĄDOWEJ, FARMAKOLOGII, ALKOHOLOGII przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie; jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu.

dr n. med. Oktawian Knap
Specjalista medycyny sądowej, absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, ukończył studia podyplomowe w zakresie kryminalistyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

mgr inż. Marek Leszko
Specjalista do spraw ustalania stanu technicznego taboru kolejowego, analizy - ustalania przyczyn wypadków kolejowych. Absolwent Politechniki Poznańskiej (wydział maszyn i pojazdów, specjalność - budowa i eksploatacja maszyn), Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu (Wydział Transportu - specjalność Eksploatacja i utrzymanie pojazdów).

Mariusz Podkalicki
Kierowca wyścigowy, czterokrotny Mistrz Polski i reprezentant kraju w wyścigach samochodowych, instruktor techniki jazdy.

mgr Marcin Gertruda
Specjalista do spraw rekonstrukcji wypadków i kolizji drogowych oraz audytów bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

mgr inż. Michał Szwachła
Specjalista ds. rekonstrukcji wypadków i kolizji drogowych.

Wojciech Kadrzyński
Specjalista do spraw wycen wartości rowerów, kalkulacji naprawy oraz identyfikacji autentyczności numeru seryjnego.

mgr inż. Jan Sypnicki
Drugą kadencję ustanowiony biegłym sądowym z dziedziny pojazdów mechanicznych przy Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp., biegły Izby Skarbowej w Zielonej Górze w zakresie WYCEN POJAZDÓW, MASZYN, URZĄDZEŃ I SPRZĘTU SPECJALISTYCZNEGO, certyfikowany rzeczoznawca Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego oraz Dekra Polska, wpisany na listę rzeczoznawców Ministerstwa Infrastruktury, Absolwent Politechniki Szczecińskiej (technika i eksploatacja pojazdów samochodowych).

mgr inż. Sławomir Kozakowski
Absolwent Politechniki Szczecińskiej (specjalność: technika i eksploatacja pojazdów), licencjonowany rzeczoznawca.

mgr inż. Sławomir Pabian
Absolwent Politechniki Szczecińskiej (kierunek: inżynieria materiałowa), wieloletni biegły sądowy w zakresie MECHANOSKOPII I BADAŃ NUMERÓW IDENTYFIKACYJNYCH POJAZDÓW , zatrudniony w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Szczecinie jako ekspert mechanoskopii.

mgr Jakub Tomaszunas
Kolejną kadencję ustanowiony Biegłym Sądowym w zakresie GRAFOLOGII KRYMINALISTYCZNEJ przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego.

mgr Borys Tomaszunas
Biegły Sądowy w zakresie GRAFOLOGII KRYMINALISTYCZNEJ przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

mgr inż. Bogdan Kozłowski
Specjalista w zakresie CHŁODNICTWA W TRANSPORCIE SAMOCHODOWYM, jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, wydziału Inżynieryjno - Ekonomicznego Transportu Samochodowego.

mgr Robert Janik
Specjalista w zakresie CHŁODNICTWA W TRANSPORCIE SAMOCHODOWYM.

inż. Weronika Stępień
Biegły Sądowy w zakresie TRANSPORTU DROGOWEGO przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, jest absolwentką Akademii Morskiej, Wydziału Inżynieryjno - Ekonomicznego Transportu.

mgr inż. bryg. w st. spocz. Robert Włodarczyk
Biegły Sądowy w zakresie POŻARNICTWA przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Michał Wesołowski
Specjalista w zakresie LOKALIZACJI GPS, jest absolwentem Zespołu Szkół Elektryczno - Elektronicznych, specjalność - elektronika .

Wojciech Wesołowski

Specjalista w zakresie ZABEZPIECZEŃ TECHNICZNYCH POJAZDÓW I OBIEKTÓW STAŁYCH, jest absolwentem Technikum Mechaniczno  - Energetycznego, specjalność - elektronika.

inż. Krzysztof Borowy
Rzeczoznawca w zakresie ZABEZPIECZEŃ TECHNICZNYCH I ZARZĄDZANIA BEZPIECZEŃSTWEM, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności.